این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چک لیست ها کاملا محفوظ می باشد

چک لیست ساده اما قدرتمند و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

چک لیست ساده اما قدرتمند و نکاتی که باید در مورد آن بدانید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/24 0 نظر

چک لیست، ابزاری قدرتمند است که همه ما باید برای موفقیت در کسب‌وکار و زندگی خود از آن استفاده کنیم. در مطلب امروز، نحوه ساخت یک چک لیست را برای بهبود عملکرد شما در زندگی‌تان توضیح خواهیم داد. چک لیست‌ها را می‌توان در یک عبارت کوتاه خلاصه کرد: چک لیست ساده اما قدرتمند. این عبارت به خوبی نشان‌دهنده قدرت شگفت انگیز چک لیست‌ها در پیشبرد اهداف شما است. با ما همراه باشید تا شما نیز بتوانید با استفاده از چک لیست‌ها به موفقیت چشمگیری دست یابید.

ایجاد یک چک لیست موثر، به نظر آسان می‌رسد، اما چنین نیست! یک چک لیست ساده اما قدرتمند، نیاز به الویت‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق کارهایتان دارد. یک چک لیست ساده و موثر، باید کوتاه با نگارش واضح و تنها شامل نکات ضروری باشد. مهم‌ترین مزیت یک چک لیست ساده اما قدرتمند، جلوگیری از بروز خطاهای شما در انجام و نظارت کلی روی روند انجام کارهایتان است.

 

فرآیند چند مرحله‌ای برای ایجاد یک چک لیست ساده اما قدرتمند

مرحله 1: «اشتباهات احمقانه» که باعث عدم موفقیت می‌شوند را شناسایی کنید.

دانستن مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت، اولین قدم برای ایجاد یک چک لیست مفید است. شناسایی اشتباهات خود در انجام کارها، به ایجاد یک چک لیست قدرتمند، کمک بزرگی می‌کند.

مرحله 2: به دنبال تجربه‌های دیگران از این کار باشید.

شما می‌توانید برای این کار، از تجربیات افراد مختلف استفاده کنید و از ایده‌های به دست آمده آن‌ها از ایجاد یک چک لیست، برای بهبود کار خود کمک بگیرید.

مرحله 3: مراحل ساده «انجام کار» را ایجاد کنید.

انجام مراحل کار، دقیقاً همان چیزی است که قبل از نوشتن آن روی چک لیست‌تان، به نظرتان می‌آید. یادآوری طبق تاریخ، برای انجام کارهایتان در چک لیست خود نیز یک عمل ضروری است.

مرحله 4: مراحل ساده «بحث» را ایجاد کنید.

در زمینه مدیریت کارها، مراحل «بحث» از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. هنگام ایجاد چک لیست خود، مشورت و بحث با دیگران در مورد نحوه انجام کارهایتان را نادیده نگیرید.

مرحله 5: چک لیست را امتحان کنید.

پس از مراحل فوق، در نهایت این فرصت را دارید که چک لیست خود را عملی سازید. اما انتظار داشته باشید که اولین چک لیست شما دارای نقص‌هایی باشد.

مرحله 6: چک لیست را اصلاح کنید.

بر اساس تجربه خود در مرحله 5، نوبت به اصلاح و بهبود چک لیست‌تان رسیده است. در این مرحله باید به سادگی به آن نقص‌ها توجه کنید و چک لیست خود را مجدداً بنویسید.

تا این قسمت از مطلب، مراحل ساخت یک چک لیست ساده اما قدرتمند را به شما توضیح دادیم.

Simple and powerful checklist

بیشتر بخوانید: قدرت چک لیست ها و تأثیر شگف انگیز آن‌ها روی کسب‌وکار شما!

 

قدرت روانی چک لیست

چک لیست، انجام کارها به صورت مرحله به مرحله، ساده و موثر است. به همین دلیل چک لیست‌ها در همه‌جا وجود دارند و افرادی که تجربه استفاده از آن را دارند، عاشق آن هستند! چک لیست‌ها نه تنها با یادآوری مراحل انجام کار به شما در پیشبرد کارها کمک می‌کنند، بلکه جنبه روانی نیز دارند! منظور از جنبه روانی چک لیست‌ها این است که شما با استفاده از یک چک لیست، خیالتان راحت خواهد بود که دیگر هیچ چیزی را فراموش نخواهید کرد. بدین ترتیب، با خیالی آسوده می‌توانید کارهایتان را انجام دهید و به موفقیت هرچه بیشتر دست یابید.

 

نکات ضروری برای داشتن یک چک لیست ساده اما قدرتمند

 

1. اهداف خود را بدانید

با وجود چک لیست‌ها، دیگر نیازی به مرور یا فکر کردن در مورد کارها و نکات کلیدی آن‌ها ندارید! تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با توجه به چک لیست تهیه‌شده پیش بروید و کارتان را انجام دهید. با این حال، پیش از هر چیزی باید بدانید که اصلاً چرا و برای چه هدفی می‌خواهید یک چک لیست آماده کنید. اگر درک درستی از اهداف خود نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که برخی مراحل مهم را از یاد ببرید. بدین ترتیب، قبل از شروع نوشتن چک لیست، یک قدم به عقب بروید تا اهداف خود را تعیین کنید و طبق آن‌ها، چک لیست خود را آماده سازید.

 

2. توضیحات ساده اما کاملاً مفصل بنویسید

هر نکته باید توضیحی کاملاً مفصل داشته باشد تا مطمئن شوید که هر فردی که چک لیست را تکمیل یا مطالعه می‌کند، می‌تواند بدون جستجوی دستورالعمل اضافی، این کار را انجام دهد. از نوشتن هر نوع اطلاعاتی که در معرض تغییر است، خودداری کنید.

 

3. قالب بندی مداوم

در هنگام نوشتن چک لیست خود، روشی مداوم برای قالب بندی توضیحات، موارد فرعی، نکات اصلی، مثال‌ها و غیره را حفظ کنید. با این حال، حواستان باشد که هر نکته یا توضیحی ایجاد می‌کنید، کاملاً روشن و واضح باشد.

 

4. اولویت‌بندی کنید

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در چک لیست‌های خود اولویت‌بندی کنید و ممکن است از یک لیست به لیست دیگر متفاوت باشد. مهم است که برای اهدافی که می‌خواهید به آن‌ها برسید، بهترین ترتیب اولویت‌بندی را از نظر اهمیت، زمان و توانایی پیدا کنید.

 

5. یک‌به‌یک انجام دادن کارها

شاید این مورد به نظرتان ساده و کم‌اهمیت برسد، اما رعایت این گزینه در چک لیست‌تان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است! اهمیت این مورد به این دلیل است که عده‌ای از افراد که ادعا می‌کنند چند بعدی هستند و توانایی انجام چند کار را به صورت همزمان دارند، اگر در طی کردن روند چک لیست‌شان هم از همین روش بخواهند استفاده کنند، قطعاً با شکست مواجه خواهند شد، زیرا مهم‌ترین ویژگی چک لیست‌ها، یک‌به‌یک انجام دادن کارها و سپس تیک زدن انجام هر کار و رفتن به سمت انجام کار بعدی است که باعث موفقیت آن چک لیست می‌شود.

Simple and powerful checklist

بیشتر بخوانید: کنترل فرآیند تیم با چک لیست ها می‌تواند شما را به موفقیت برساند!

 

نتیجه‌گیری

چک لیست‌ها نه تنها به شما کمک می‌کنند تا کارهایتان را مدیریت کنید و به آن‌ها نظم ببخشید، بلکه به دیگران نیز کمک می‌کنند تا اگر از شما کاری را می‌خواهند و شما برای انجام آن کار، چک لیست تهیه کرده‌اید، سر زمان مقرر شده و به صورت کامل، به آن‌ها تحویل دهید. چک لیست‌ها به حافظه ما نیز کمک می‌کنند و داشتن یک چک لیست ساده اما قدرتمند برای هر بخش از زندگی کاری، اجتماعی و شخصی ما، امری ضروری است.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات